Malowanie drewna Ogrodzenia drewniane Płoty tarasowe

Płotki tarasowe zwane panelami lamelowymi

Płotek tarasowy, zwany panelami lamelowymi, doskonale sprawdzi się w roli przenośnego płotu osłonowego, który skutecznie zasłoni nasz balkon i taras, przed wzrokiem osób trzecich, nadmiernym wiatrem i niesionymi przez niego nieczystościami.

Płoty ogrodzeniowe, mogą być pełne lub ażurowe, zaś specjalne prześwity w formie kratek, pozwalają na doświetlenie zasłoniętego miejsca. Zaletą tych produktów jest ich naturalny charakter, ponieważ materiałem z którego się je wykonuje, jest drewno. Płotek tarasowy nie zasłoni nas jednak przed opadami deszczu.

Czym i jak pomalować drewniany płotek tarasowy?

Drewniany płotek tarasowy, na długo zachowa swój ładny wygląd i pozostanie w dobrym stanie, jeśli regularnie będziemy go zabezpieczać przed czynnikami biologicznymi i atmosferycznymi. Negatywny wpływ może mieć na niego wilgoć, promienie UV, wysokie i niskie temperatury, grzyby, pleśń lub szkodniki. Malowanie jest więc bardzo ważne, ponieważ nie spełnia jedynie funkcji dekoracyjnej, ale także ochronną. Najlepiej powtarzać je wiosną, tuż przed każdym sezonem. Należy wybrać ciepły (ale nie gorący) i suchy dzień. Drewno również nie powinno być wilgotne. Technika malowania zależy od gatunku drewna. Na miękkie powinniśmy nakładać grubszą warstwę, która łatwo w nie wsiąknie. Twarde nie przyjmie tak szybko impregnatu lub lakieru, dlatego przy zbyt mokrym pędzlu, mogą pojawić się zacieki. Podstawową zasadą jest kierowanie się zawsze wzdłuż słojów drewna, oraz nakładanie kolejnych warstw, dopiero po wyschnięciu poprzedniej.

Back To Top