Ogrodzenia drewniane Palisady

Palisada w ogrodzie

Umacnia skarpy i podwyższa rabaty kwiatowe. Palisada w ogrodzie, nadaje się także na obrzeża i schody. Do wyboru są kamień, drewno i beton. Dekoruje i zabezpiecza. Palisada w ogrodzie może być wykonana z gotowych elementów, które mogą Państwo zakupić w naszym sklepie.

Zadanie rollborderów

Rollborder drewniany, jest formą drewnianej palisady w ogrodzie, która przybiera kolisty kształt i wyznacza w ogrodzie strefy. Rollbordery są bardzo przyjazne dla użytkownika, ze względu na prosty montaż. Wystarczy zakopać je w ziemi na odpowiedniej głębokości, aby zachowały stateczność i nie przewracały się pod naporem wiatru. Taka drewniana palisada w ogrodzie, ma za zadanie ograniczać rozrost roślinności po obu jego stronach i wzajemne przenikanie się systemów korzeniowych. Taka naturalna bariera sprawia, że trawnik, nie przerasta do stref w których uprawiamy rośliny ozdobne i nie utrudnia ich prawidłowego wzrostu.

Palisada betonowa

To najpopularniejszy rodzaj palisady w ogrodzie. Cechuje go wyjątkowa trwałość, uniwersalny charakter i zastosowanie. Przybiera różne formy i kształty, może być imitacją kamienia, kostki brukowej lub występuje w klasycznym, zwężającym się kształcie palika. Stosowany jest, jako wykończenie schodów, alejki lub ścieżki ogrodowej. Przed jego wykonaniem, należy pamiętać, że wymaga to wykonania wykopu, oraz wylania fundamentu. Dopiero na tak przygotowanym terenie, umieszcza się palisadę betonową. Taka palisada w ogrodzie, spełnia również inną funkcję, ponieważ odpowiednio zamontowana, może ustabilizować nasyp.

Back To Top